Víkendový seminář

ŽIVOT VE SVÝCH RUKOU I.

Od oběti k vlastní síle & příběhu

9.–10.–11. červen 2023
SLUNEČNÍ VRŠEK

Pozvánka na seminář:

Vzít život do vlastních rukou...

My, lidé narození v porodnici, máme kromě místa narození mnoho dalších společných témat. Odevzdání své vlastní životní síly do rukou někoho jiného je jedno z nich. Chcete rozkrýt další podobné myšlenkové modely, s úctou, je propustit a vzít si život do svých rukou? Tento víkend je určen právě vám.

Respektovat sebe samé. Své vlastní tempo.

Většina lidí tzv. moderní doby žije svým způsobem velice rychle. Tak rychle, že utíkají vlastně sami sobě. Jsme zaměřeni především na rozvíjení racionálního přístupu k životu. Žijeme převážně načtenými teoriemi, naposlouchanými či shlédnutými příběhy někoho jiného. Nemáme, počínaje „moderně“ pojatým porodem a následně školkou, školou atd., možnost respektovat sebe samé. Své vlastní tempo. Přicházíme o pestrou paletu osobních zkušeností. Tím dochází k tomu, že se všechny části nás samých nemají šanci sladit a vytvořit jednotnou Bytost. V určité úrovni Bytí se pohybujeme rychleji a rychleji a mnoho lidí má tendence vytěsňovat ze života vše, co je „brzdí“.

Jak najít manuál ke spokojenému prožívání života?

Člověk, přicházející na svět intervenovaným způsobem porodu, tedy porodním procesem, při kterém není žena napojená na své dítě, celým jeho průběhem a případně i následnou separací dítěte od maminky (nenavázání vztahu s živým člověkem, ale s „neživou“ hmotu), přichází o mnoho jinak přirozených schopností. Jednoduše řečeno přichází o pomyslný manuál k spokojenému a naplněnému prožívání života.

Jaké vzorce ovlivňují váš život?

Život současného jedince je postavený na vzorcích chování jako je: strach (v různých podobách), tlak, bezmoc, „autorita“ coby vnější vedení, nízké sebevědomí (ve smyslu vnímání sebe samého a schopnosti naplňování svého vlastního potenciálu), vnitřní osamění, drama, oběť...

Pokud máte pocit, že se už dlouho pohybujete v začarovaném kruhu a chcete z něho ven, začátkem všeho je uvědomit si výše zmíněné.

Z minulosti do přítomnosti (a budoucnosti)

Během prodlouženého víkendu se budeme věnovat tématům jako je porod, rodiče, dětství, puberta, předci, partneři... Nahlédneme do minulosti, abychom se z role oběti během přítomnosti a přítomného okamžiku stali tvůrci své vlastní reality a tudíž i budoucnosti.

Prostřednictvím svým způsobem přirozených "procesů"/způsobů, práce s „bílým papírem“, tzv. zrcadlení, (prožitková práce ve dvojicích či skupinkách) intuitivní kresby... přeměníme naše či rodové modely chování, tak aby nám či našim dětem nebyly zátěží, ale naopak nás podporovaly k prožívání spokojeného a svobodného Lidství.

Součástí workshopu je rozvoj cítění a vědomé používání intuice.

Zpětná vazba od vás

Tvůj seminář se mi velmi líbil a byla tam hodně silná témata, která mi byla šitá přímo na tělo. Zvláště vnitřní žena a vnitřní muž mi dali hodně zabrat. Nečekala jsem, že mne tak zasáhne, co jsem se o sobě dozvěděla v této minikonstelaci. Bylo to úžasně pravdivé a šlo to až na dřeň, i když bylo relativně málo času a byli to jen takové ochutnávky. Mělo to obrovskou sílu a je nádherné, jak to funguje. Máš pravdu, že jsme asi všichni potřebovali nějaký čas, abychom si to mohli srovnat v hlavě a začít jinak a lépe. Ani nevíš, jak často si na Tebe vzpomenu s Tvojí kouzelnou formulkou "chráním sama sebe".
Hned po semináři se začaly dít neuvěřitelné věci, já se začala úplně normálně bavit s naší maminkou a co je neuvěřitelnější, ona normálně s námi, zavolala mi ten týden ex tchýně, jakoby nic a že se chce vidět s vnoučaty, deset let už jsem rozvedená a ona celou tu dobu dělala, že mě nezná a najednou jakobychom se viděly včera a všechno že je príma. Martin se odpoutal od maminky a ta našla najednou nový směr a bydlení... no prostě dobrý.
Mám jen prožitej postřeh z našeho semináře a dění po něm, ač jsem to celej život slýchala a souhlasila, teď jsem to prožila, jestli chceme někomu pomoct, třeba našim starým nemocným rodičům, nebo naším tápajícím dětem, není třeba cpát se jim do života, stačí si začít rovnat věci sám v sobě...
Když jsme se dívali navzájem do očí, první co mi prolítlo hlavou bylo, že vidím sebe, poprvé záblesk jednoty, takové to co jsem všude četla, ale nějak nebyla schopná si představit ani pochopit...
Absolvoval jsem s Lucií oba workshopy „Život ve svých rukou“. Po počáteční nervozitě a strachu z neznámého jsem velmi rád, že jsem první večer neutekl. Mohu říci, že workshopy byly velmi intenzivní - dokonce natolik, že to byl po mnoha letech můj první kontakt s mými emocemi, tedy kromě úzkosti. Vše, co se o víkendech dělo, do sebe pro mě stále neznámým způsobem „zaklaplo“. Tímto jsem získal náhled na podstatu svých problémů a nástin jejich řešení. Problémů, které mi držely ve starých vzorcích chování a táhly se po generace. Workshop pro mne bylo takové první nakopnutí, které mne přivedlo na dlouhou cestu uvědomování si sebe sama (poté již prostřednictvím psychoterapií) a po které jsem mnohem klidnější a také smířenější s věcmi, které již změnit nejdou.
Mgr.Petr Šteiner PhD.
Život ve svých rukou, tak se jmenoval název workshopu, kterého jsem se zúčastnil pod vedením Lucie. A co jsem nalezl? Pro mě osobně to byla cesta postupného se osmělování a získávání důvěry ve své vlastní schopnosti, které ač ve mě stále promlouvají, ne vždy jim dopřávám sluchu. Pokud je slyším, ne vždy jim věřím. Pokud jim uvěřím, ne vždy se odvážím pro ně sáhnout a vytáhnout je na světlo. Pokud je na světlo vytáhnu, ne vždy se mi podaří je projevit nezkresleně bez cenzury mysli. A pokud se mi podaří je nezkresleně projevit takové, jaké opravdu jsou, najednou mám důvod se radovat z něčeho, co se opravdu nedá pojmenovat jinak, než život ve svých rukou. Lucie je profesionál. Nestaví si vlastní kult obdivovatelů a stále jsem vnímal, že jsme v tom všichni společně a všichni si rovni. Údiv střídal slzy, slzy střídaly úsměvy a hloubka prožitků mi ukazovala vlastní zranitelnost, která ač se na dlouhou dobu skryla, stále tam je a čeká, až ji zase vezmu na vědomí. Tento workshop bych doporučil každému, kdo připustí, že ne všechno v jeho životě, jde skvěle. Každému kdo připustí, že se ne vždy cítí dobře. Každému kdo připustí, že spíše přešlapuje na místě, než aby se v životě rozvíjel. Každému, kdo připustí, že to může být jinak a že má právo na lásku, radost a štěstí. Každému, kdo chce pochopit proč jeho cesta vede zrovna tudy. Každému, kdo chce více pochopit vztahy ve své rodině. Každému kdo chce nalézt své opravdové sebevědomí a nebojí se vzít svůj život do svých rukou :o).
Martin Hochinstruktor tradiční indické jógy, klasicka-joga.cz

Podrobnosti a přihláška

Kdy?

 9. až 11.6. 2023

Harmonogram?

Pá: 19-21, so:10-17, ne: 10-17:00 hod.

Kde?

Sluneční vršek,Náměstí přátelství, Pha 15

Cena: 3 999 Kč/osoba

               7499 Kč/pár

SLEVA při zaplacení zálohy :

- do konce března : 3222 Kč/osoba

                                : 5999 Kč/pár

- do konce dubna     : 3499 Kč/osoba

                              : 6999Kč/pár

                                

 

Přihláška

Vaše jméno a příjmení*
E-mail*
Telefon
Přijdete
Poznámka

Chcete se dozvědět o nových termínech?

Pokud o máte o seminář zájem, ale zrovna není vypsaný termín, nebo se vám místo/čas nehodí, vyplňte prosím svůj e-mail a já vám ráda pošlu informaci, jakmile bude nový termín k dispozici.