3hodinové setkání

Aby porod nebolel

Přirozený příchod člověka na svět

Zažívat u porodu bolest jenom proto, že si myslím, že je to nutnost, která k porodu patří, je škoda, protože porod tak, jak nám byl od přírody dán, nemusí být bolestivý proces...

To, jakým způsobem přicházíme na svět, ovlivňuje náš život jako jedince, naši společnost, naši planetu.

Pro budoucí generace je velice nadějné, že se v současné době čím dál víc hovoří o potřebě navrátit porody a období s nimi spojené zpět do rukou žen. Jsem ráda, že se na povrch opět vynořují informace o tom, že porod není záležitost čistě fyziologická.
Mnoho let byly ženy v naší společnosti utvrzovány v tom, že porod prostě bolí. Pomoci od bolesti Vám může pouze tým odborníků, který Vám naordinuje ty nejvhodnější farmakologické prostředky…

Mnohem lepší a nadějnější jsou informace typu, že bolest u porodu existuje tak dlouho, jako existuje porod sám. Bolest u porodu je společná zkušenost pro všechny ženy. Porod je však zdravý proces a bolest u porodu je jeho pozitivní, nikoliv negativní součástí. Bolest je důležitá součást porodu. Můžete ji brát pozitivně a můžete se s ní naučit pracovat…

Výborně, jsme na dobré cestě...

Opravdu se v současné době dozvíte i tyto informace, můžete si vyhledat články na toto téma, můžete zajít na kurz základní psychologické přípravy na porod…

Pro ty, které však chtějí a mohou jít ještě dál, je tu informace, že porod tak, jak nám byl od přírody dán, nemusí být bolestivý proces.

Smyslem setkání není předkládat jakýsi univerzální návod, konkurovat práci a postupům porodních asistentek, dul či jiným spřízněným profesím. Smyslem těchto setkání je předat osobní zkušenost. Nabídnout poněkud jiný úhel pohledu. Představit těhotenství a porod jako práci na sobě samé.

Bolest u porodu a jeho celé prožívání máme každá ve svých „rukou“.

Z obsahu:

 • Porod bez bolesti - utopie či přirozenost?
 • Kdo je to ŽENA?
 • MUŽ a porod
 • Nejbezpečnější místo - děloha
 • Okamžik početí a jeho okolnosti
 • Mentální trénink
 • Psychická hygiena
 • Překonání překážek (strach, zlozvyky aj.)
 • Prozpívat se porodem
 • Těhotenství a porod z pohledu psychosomatiky
 • Prenatální komunikace
 • Moje vlastní zkušenost

Proč by měl být porod bolestivou záležitostí?

Jsem maminkou pěti potomků. Často jsem slýchávala, že porod bolí, a tak jsem s tím byla smířená. Porod prvního děťátka bolel. A dost. Při druhém těhotenství jsem si kladla otázku PROČ? Proč by měl být porod bolestivou záležitostí? Vždyť je to tak krásná událost. Osobně si nemyslím, že jsme přišli na svět trpět. Ptala jsem se kamarádek, ale i když to byly ženy, které rodily přirozeným způsobem nebo zkušené porodní asistentky, říkaly: "No, porod prostě bolí".

Nechtěla jsem se s tím smířit, ale je fakt, že ve mně tato informace zůstala. Domácí porod druhého dítka nejprve také bolel, ale velice rychle jsem pochopila, že musím s bolestí spolupracovat. Na začátku třetího těhotenství jsem se ale rozhodla, že kontrakce bolestivé nebudou. Znamenalo to devět měsíců další práce na sobě.

A příchod dalších dětí byl opravdu krásný, bezbolestný zážitek....

Můžete namítnout, že ona bezbolestnost byla způsobena absolvováním předchozích dvou porodů. Není tomu tak. Ženy, které mají více dětí velice dobře vědí, že počet porodů není zárukou hladkého průběhu. Porod prvního dítěte je určitě svým způsobem jedinečný, ale ani ten nemusí být doprovázen bolestí. Vstupní brána do života nás všech je porod. To, jakým způsobem přicházíme na svět, ovlivňuje náš život jako jedince, naši společnost, naši planetu.

Tato tříhodinovka je vhodná pro kohokoliv koho téma zajímá.

Zpětná vazba od vás

Dobrý den, Lucie, Anička se narodila doma do mé náruče. Kreslila jsem, ukončila porodní Pepíčkův příběh a uvažovala nad (myslím) vším, co jste mi řekla. Velmi jste mi pomohla, moc děkuji.
Ditaosobní konzultace
Dnes je to 7 dní, co se nám doma bez asistence narodila Eliška. Včera večer se pustila své pupeční šňůrky a donarodila se lotosově. Je to nádhera, hlavně ten hluboký klid a nenarušovaná harmonie pohody a domova. Děkuji všem ženám, které mi byly inspirací, děkuji Lucce...
Milá Lucie, potřebuji Ti z celého srdce poděkovat za krásnou a hlavně zažitou inspiraci, kterou šíříš! Navštívila jsem několik Tvých kurzů – např. Aby porod nebolel, Přirozený porod – porod doma a individuální konzultaci. Přečetla téměř všechny Tvé knihy a nyní mne čtvrtým těhotenstvím provádí Aby porod nebolel – krásně zpracované karty, díky kterým si snadno tvořím vlastní afirmace k porodu. Zpracovala jsem díky Tvým popudům mnoho dalších nepořešených témat, ujasnila si ještě hlouběji, kdo jsem, v čem jsem dobrá a co mi chybí. Odkryly jsme společně mou vnitřní ženu, holčičku, která stále potřebuje opečovat... Nejvíce Ti ovšem chci poděkovat za svého muže. Zcela jsi mu, spolu se svým mužem, na workshopu "Přirozený porod - porod doma" změnila náhled na porody tohoto typu. Nechtěl původně o domácím porodu vůbec slyšet a říkal, že kdyby to tušil, tak by do dalšího miminka ani nešel. Je to velmi racionální člověk, manažer. Ale díky Vám u něj došlo k extrémnímu převratu. Z workshopu jsme odjížděli velice rozněžnění, nabití sebevědomým pocitem plným lásky. Manžel mě obejmul a řekl mi "že touží po tom, aby naše další děťátko mohlo přijít na svět doma. V intimitě, oblkopeno rodinou a láskou". Může za to zejména Tvé velice živé a zcela otevřené sdílení vlastních porodních příběhů. Věřím, že brzy napíšu, že se tak stalo i u nás. S láskou a účtou k Tobě, Luci!
Tereza Hoškovámatka 3 dcer - 4. na ceste a majitelka obchůdku juliestore.cz

Podrobnosti a přihláška

Kdy?

Aktuálně není vypsaný termín

Kde?

U vás doma

 

Cena?

450 Kč/osobu

S sebou?

Na seminář není potřeba žádné speciální vybavení. Pokud si budete chtít dělat zápisky, tak blok a tužku.

Přihláška

Vaše jméno a příjmení*
E-mail*
Telefon
Přijdete
Poznámka

Chcete se dozvědět o nových termínech?

Pokud o máte o seminář zájem, ale zrovna není vypsaný termín, nebo se vám místo/čas nehodí, vyplňte prosím svůj e-mail a já vám ráda pošlu informaci, jakmile bude nový termín k dispozici.