Víkendový workshop vědomé finanční gramotnosti

Peníze

Aneb řekni mi, kdo jsem

Workshop vědomé finanční gramotnosti, který bude složený ze dvou podob. Ze dvou mozkových hemisfér.

V sobotu se budeme pohybovat ve vnitřním světě.Prostřednictvím různých technik se podíváme na naše podvědomé rodové/rodinné vzorce a souvislosti se stavem našich peněz, ale i vztahu k hojnosti a především naplňování našich potřeb. V neděli se zaměříme na konkrétní přístup a potřebné vědomé kroky v každodenní realitě. Probereme také historii peněz až po současnost, abychom pochopili, jak vše se vším souvisí.
Sobotou a vnitřním světem vás budu provázet já, nedělí Karel Beneš, profesionál s třicetiletou praxí ve světě financí.

 

"Vy jste generace, která chce jenom PENÍZE", řekla mi jednou moje maminka.

Dost mne to tehdy zabolelo, protože se mezi lidi, "kteří chtějí jenom peníze" nepočítám. A ano, PENÍZE mám ráda. V dnešní době mohou být prostředkem k určitému druhu svobody. Vztah k penězům jsem si dlouhá léta budovala a zbavovala se nánosu všeho, co jsem si k nim už od doby dětství "nalepila". Rozkrývala nejroztodivnější myšlenkové vzorce i rodinné a rodové příběhy. Napadlo by vás třeba, že za vaší obavou z toho mít "hodně" peněz může být třeba příběh vašeho pradědy?

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik zloby a nenávisti máte v tématu PENÍZE ukryto, aniž byste o tom věděli?

Víte, co jsem tehdy odpověděla mojí mamince? " Ne mami, ne my...vy jste generace, která chtěla jenom peníze. Vy jste nás pro honbu za penězi mnohdy odložili do jeslí, školek a spol., ať už ta víra v jejich prioritu přišla odkudkoliv. Vy jste přispěli ke stavu dnešní společnosti a generaci, která je jaká je. Mámina věta mne tehdy bolela hodně, ale nezlobím se na ni a do jisté míry mohu mít i pochopení. To, co ale nehodlám opakovaně realizovat, jsou právě ty předané vzorce myšlení i chování. Zajímá-li vás, jak to máte s penězi právě vy, zájímá-li vás, jak souvisí energie peněz s energií životní, potažmo rodovou, zvu vás na malý "peněžní dýchánek" v podobě  workshopu, kde se vším výše uvedeným budeme prostřednictvím vhledů, techniky zrcadlení, přepisů myšlenkových vzorců... zabývat.

Ve své podstatě jde o nádherný a silný proces, kde se z tématu PENÍZE odlupují nánosy všech těch modelů myšlení a chování, které nám předali rodiče, předci či společnost. Pod odloupáním "slupek", které jsou vlastně takovou svěrací kazajkou, se objeví úplně jiné skutečné téma, které "PENÍZE" jen zastupují.

Lucie & sobota

Konkrétní kroky:
1. Peníze a transakce – znalost základních produktů a  operací s penězi (co jsou peníze, co je dluh, úrok... )
2. Plánování a správa rodinného rozpočtu – znalost různých typů příjmů a výdajů (plat, mzda, hrubá/čistá, daně, povinné pojištění), schopnost určit priority výdajů při omezeném rozpočtu, plánovat výdaje, spořit.
3. Posouzení rizik a očekávaného zisku – znalost rizik u různých typů produktů, zejména úvěrů, kapitalizace úroků a [úvěrové riziko |rizik spojených s nesplácením], úroková sazba, inflace.
4. Širší finanční souvislosti – vědomí toho, že člověk má vždy volbu, jak naloží s penězi, že reklama a společnost působí tlak na rozhodování, nepoctivé praktiky obchodníků, znalost spotřebitelských práv a povinností, důležitost právní dokumentace související s nákupy, trestné činy spojené se světem financí (úvěrové a investiční podvody, apod.).
5.  Sedm zákonů bohatství
6. Finanční nástroje
7.  Těžko na cvičišti, lehko na bojišti aneb Společenská finanční hra. Na této stolní hře je unikátní to, že věrně simuluje realitu. Používáte běžné produkty jako stavební spoření nebo hypotéky a čelíte stejným situacím jako v životě – zvýšení daní, ztráta zaměstnání nebo propady na burze. Hra jednoduše, zábavně a bez námahy pomáhá co nejvíce lidem se lépe  starat o peníze a zvyšovat finanční gramotnost. S její pomocí zaučují zaměstnance např. v ČSOB nebo Raiffeisenbank.
Americká verze hry se hraje ve školách v Texasu, New Yorku a pro zvyšování finanční gramotnosti dětí je využívaná v Singapuru.

Karel & neděle

 

 

Workshop je vhodný pro všechny, koho zajímají výše uvedené otázky a má potřebu vztah k penězům uchopit poněkud jinak.

Zpětná vazba od vás

Workshop byl startem k procesu poznávání energie peněz a meho přístupu k nim. Od té doby se děje. Moc děkuji.
Jan MyšákŘeditel závodu Náchod Amulet logistic a.s.
Spousta důležitých uvědomění v otevřené a přátelské atmosféře pod vedením skvělé lektorky.
Zdeněk Všetečkamasér, www.vsetecka-masaze.cz
Workshop na téma Peníze... byl tak trochu neuvěřitelný, nic co by manželé po 15 letech čekali spousty nevyřčených slov, které se během odpoledne proměnily v otázky. Co víc, odpovědi se stále ještě nacházejí v našich každodenních radostech i starostech. Luci máme prostě od té doby rozvíjející se proces v oblasti hojností, není bez hluku a výkyvů, ale jede. Díky za to.
Kateřina a Jaroslav Jirouškovi
Od tvého workshopu, po všech uvědoměních, prožitcích a uzdravení našeho rodu se pořád děje, žijeme to a ta hojnost, která přichází je nekonečná. Je to poprvé v životě, co to zažívám. Je v tom svoboda a možnost volby. Jsem nesmírně vděčná, že jsem si to dovolila, děkuju za to každý jeden den. Děkuji za odstartování této životní změny.
Jana Myšákovávýživová poradkyně
Konečně jsem se hnul z místa.
David CinkaVýškové práce
Milá Lucie, nedá mi to a musím ti napsat, protože od našeho "peněžního" semináře uběhly pouze 2 měsíce, ale opravdu se dějí věci. Energie se dala do pohybu. Jako první nám přišla vratka z FÚ, něco přes 50 tis. Kč. Měli jsme velkou radost, to je jasné. Vzápětí dorazila vratka ze sociálky, dalších téměř 20 tis. Kč. Nechápu, kde se to tam vzalo, ale i po zaplacení nějakých penále a bůhvíčeho tam pro nás toto zbylo. Říkám si, wau, to je fakt dobrý. Radost obrovská, vděčnost taky a s úlevou, že na to máme, jsme zapsali teď už obě děti od září do školy i školky 🙂 Do toho ovšem mému muži začalo opět "stávkovat" auto, takže to vypadalo na odliv peněz. Nicméně se nečekaně objevilo jiné řešení a tento týden si můj drahý muž domů přivezl úplně nové, zářivě červené, komplet vybavené a hlavně bezproblémové auto, protože chce rozjet svoje podnikání. No, nic lepšího si na rozjezd vybrat nemohl, to je fakt.  Nikdy předtím se mnou na žádném semináři nebyl a nevím, jestli ještě někdy na nějaký půjde, ale tohle teda rozhodně stálo zato 🙂
Petra V.

Podrobnosti a přihláška

Kdy?

20. až 21.11. 2021

Kde?

Plzeň, Dům u Slunce

Cena?

3900 Kč/jednotlivec, 6800 Kč/pár

Slevy studenti a ženy na rodičovské atd. 20%

 

Co s sebou?

Vezměte si sebou bankovky nejrůznějšího druhu (není podmínkou) a také fotografie předků (také není podmínkou).

Přihláška

Vaše jméno a příjmení*
E-mail*
Telefon
Poznámka

Chcete se dozvědět o nových termínech?

Pokud o máte o seminář zájem, ale zrovna není vypsaný termín, nebo se vám místo/čas nehodí, vyplňte prosím svůj e-mail a já vám ráda pošlu informaci, jakmile bude nový termín k dispozici.