Víkendový workshop vědomé finanční gramotnosti

s Lucií Groverovou & Karlem Benešem

Peníze

aneb řekni mi, kdo jsem

20. až 22. 9.  2024
Slunečný Vršek, Náměstí Přátelství 1517/2, Praha 15

Workshop vědomé finanční gramotnosti, složený ze dvou podob. Ze dvou mozkových hemisfér.

V sobotu se budeme pohybovat ve vnitřním světě. Prostřednictvím různých technik se podíváme na naše podvědomé rodové/rodinné vzorce a souvislosti se stavem našich peněz, ale i vztahu k hojnosti a především naplňování našich potřeb. V neděli se zaměříme na konkrétní přístup a potřebné vědomé kroky v každodenní realitě. Probereme také historii peněz až po současnost, abychom pochopili, jak vše se vším souvisí. Sobotou a vnitřním světem vás budu provázet já, autorka těchto webových stránek, Lucie Groverová. Nedělí vás bude provázet Karel Beneš, profesionál s třicetiletou praxí ve světě financí.
 

"Vy jste generace, která chce jenom PENÍZE", řekla mi jednou moje maminka.
Dost mne to tehdy zabolelo, protože se mezi lidi, "kteří chtějí jenom peníze" nepočítám. A ano, PENÍZE mám ráda. V dnešní době mohou být prostředkem k určitému druhu svobody. Vztah k penězům jsem si dlouhá léta budovala a zbavovala se nánosu všeho, co jsem si k nim už od doby dětství "nalepila". Rozkrývala nejroztodivnější myšlenkové vzorce i rodinné a rodové příběhy. Napadlo by vás třeba, že za vaší obavou z toho mít "hodně" peněz může být třeba příběh vašeho pradědy?

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik zloby a nenávisti máte v tématu PENÍZE ukryto, aniž byste o tom věděli?

Víte, co jsem tehdy odpověděla mojí mamince? " Ne mami, ne my...vy jste generace, která chtěla jenom peníze. Vy jste nás pro honbu za penězi mnohdy odložili do jeslí, školek a spol., ať už ta víra v jejich prioritu přišla odkudkoliv. Vy jste přispěli ke stavu dnešní společnosti a generaci, která je jaká je. Mámina věta mne tehdy bolela hodně, ale nezlobím se na ni a do jisté míry mohu mít i pochopení. To, co ale nehodlám opakovaně realizovat, jsou právě ty předané vzorce myšlení i chování. Zajímá-li vás, jak to máte s penězi právě vy, zájímá-li vás, jak souvisí energie peněz s energií životní, potažmo rodovou, zvu vás na malý "peněžní dýchánek" v podobě  workshopu, kde se vším výše uvedeným budeme prostřednictvím vhledů, techniky zrcadlení, přepisů myšlenkových vzorců... zabývat.

Ve své podstatě jde o nádherný a silný proces, kde se z tématu PENÍZE odlupují nánosy všech těch modelů myšlení a chování, které nám předali rodiče, předci či společnost. Pod odloupáním "slupek", které jsou vlastně takovou svěrací kazajkou, se objeví úplně jiné skutečné téma, které "PENÍZE" jen zastupují.

Lucie & sobota

Konkrétní kroky

  1. Peníze a transakce – znalost základních produktů a  operací s penězi (co jsou peníze, co je dluh, úrok... )
  2. Plánování a správa rodinného rozpočtu – znalost různých typů příjmů a výdajů (plat, mzda, hrubá/čistá, daně, povinné pojištění), schopnost určit priority výdajů při omezeném rozpočtu, plánovat výdaje, spořit.
  3. Posouzení rizik a očekávaného zisku – znalost rizik u různých typů produktů, zejména úvěrů, kapitalizace úroků a [úvěrové riziko |rizik spojených s nesplácením], úroková sazba, inflace.
  4. Širší finanční souvislosti – vědomí toho, že člověk má vždy volbu, jak naloží s penězi, že reklama a společnost působí tlak na rozhodování, nepoctivé praktiky obchodníků, znalost spotřebitelských práv a povinností, důležitost právní dokumentace související s nákupy, trestné činy spojené se světem financí (úvěrové a investiční podvody, apod.).
  5. Sedm zákonů bohatství
  6. Finanční nástroje
  7. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti aneb Společenská finanční hra. Na této stolní hře je unikátní to, že věrně simuluje realitu. Používáte běžné produkty jako stavební spoření nebo hypotéky a čelíte stejným situacím jako v životě – zvýšení daní, ztráta zaměstnání nebo propady na burze. Hra jednoduše, zábavně a bez námahy pomáhá co nejvíce lidem se lépe  starat o peníze a zvyšovat finanční gramotnost. S její pomocí zaučují zaměstnance např. v ČSOB nebo Raiffeisenbank.

Americká verze hry se hraje ve školách v Texasu, New Yorku a pro zvyšování finanční gramotnosti dětí je využívaná v Singapuru.

Karel & neděle

Workshop je vhodný pro všechny, koho zajímají výše uvedené otázky a má potřebu vztah k penězům uchopit poněkud jinak.

KDO je Karel Beneš: "Miluji život a plynutí/proudění: energie, vody, vzduchu, myšlenek, snů i financí.
Asi právě proto mě už od 5 let bavilo plavání v přírodě a v moři. Od 15let dělám jógu a zabývám se duchovními naukami. Později jsem přidal tantru. 7 let jsem studoval u Emila Páleše Angelologii. Moje původní vzdělání je v oblasti elektronických řídících systémů. Nicméně jsem po sametu vyslyšel sen a touhu ze světa financí. Doplnil si vzdělání a od roku 1993 pracuji k investiční, bankovní i pojišťovací oblasti. Už v roce 1995 jsem z manažerské pozice řídil tým, který měl více jak deset tisíc poradců… Před pár lety se část mé profesní aktivity přesunula směrem ke vzdělávání finanční gramotnosti, protože jsem při své práci viděl negativní důsledky finanční negramotnosti. Jsem také tátou dvou dcera a dvou synů. Během covidu, když nám vláda zakázala činnost, jsem navázal spolupráci nejen v této oblasti s úžasnou Lucií TaRou Groverovou 🙂 Na společných workshopech unikátně spojujeme a propojujeme své životní (celkem 101 leté) zkušenosti a poznání ve všech našich oblastech života." 

Zpětná vazba od vás

Workshop byl startem k procesu poznávání energie peněz a meho přístupu k nim. Od té doby se děje. Moc děkuji.
Jan MyšákŘeditel závodu Náchod Amulet logistic a.s.
Spousta důležitých uvědomění v otevřené a přátelské atmosféře pod vedením skvělé lektorky.
Zdeněk Všetečkamasér, www.vsetecka-masaze.cz
Workshop na téma Peníze... byl tak trochu neuvěřitelný, nic co by manželé po 15 letech čekali spousty nevyřčených slov, které se během odpoledne proměnily v otázky. Co víc, odpovědi se stále ještě nacházejí v našich každodenních radostech i starostech. Luci máme prostě od té doby rozvíjející se proces v oblasti hojností, není bez hluku a výkyvů, ale jede. Díky za to.
Kateřina a Jaroslav Jirouškovi
Od tvého workshopu, po všech uvědoměních, prožitcích a uzdravení našeho rodu se pořád děje, žijeme to a ta hojnost, která přichází je nekonečná. Je to poprvé v životě, co to zažívám. Je v tom svoboda a možnost volby. Jsem nesmírně vděčná, že jsem si to dovolila, děkuju za to každý jeden den. Děkuji za odstartování této životní změny.
Jana Myšákovávýživová poradkyně
Konečně jsem se hnul z místa.
David CinkaVýškové práce
S Karlem jste dobrá dvojice. Je jasně viditelné rozdíl ženského a mužského principu, toho jak oba mají svou logiku, kterou skládají celkový obraz o životě, zároveň je ve vašem provedení vidět, že k ženskému principu má ten mužský co přidat a naopak. Jsem zvědavá na vaši vizi, co chystáte.
Kateřina Borčin Mocová www.maminkomaluj.cz
Ještě jednou díky za skvělý víkend.. Já jsem si hlavně odpočinul a užil si čas s vámi! Vždy je skvělé pobýt s lidmi stejné krevní skupiny. Lucko a Karle děkuji za inspiriativní program! Dost mi to dalo a mám velkou radost, jak nám fungovalo zrcadlení, to jsem upřímně ani nečekal. hra na závěr taky bezva, není nad to si pohrát 😃 (jak říká můj syn Tobík, "pojď si se mnou pohrát" 😃)
Pavel Procházka
Miluju, co děláš, děláte!!! Je to nádherný kolik lidem pomáháte k pravdě a probuzení.... Doufala jsem, že konstelace rodinky bude hlubší než o investicích a jsem ráda, že si to tam prožili společně. Děkuju moc za všechno, uvažuju o konstelacích mě, Sáry a mojí mámy najednou. Je to neskutečný, jak tím dokážeš lidí provézt! Nemám slov, jak tu hloubku, co cítím Ti předat... Tak Ti zatím napíšu ve zkratce, ŽE TĚ MILUJU!!!!! ❤️❤️❤️ Ty to prostě děláš JSI CHODÍCÍ UZDRAVOVACÍ SVĚTLO🙏❤️ DĚKUJU MOCKRÁT A TĚŠÍM SE S TEBOU NA DALŠÍ HLOUBKY, AHA EFEKTY A DOBRODRUŽSTVÍ🙏
Jana ProcházkováTerapeutka
Jen ještě chci Luci říct, že všechno bylo skvělý a moc jsem si to užila celkově, ten bazén a to plavání mi vlastně dá se říct dává najevo, že se mohu uvolnit ve všem a taky to i hezky prožít a užít si to. Jsem si uvědomila, když jsem šla teď na bus, tak se mi to promítlo v hlavě. A všechno vlastně i s tím jak mě bavil ten bazén souvisí. Je to fakt zajímavý, jak jedna činnost, co mě baví mi může ukázat to, co bych mohla dělat ve všem. Moc děkuji ještě jednou za tento víkend, prožila jsem si toho hodně, i mě bavily kostelace, i ty ve kterých jsem nebyla, tak mě nějak vtáhly a já je dá se říct prociťovala. Jsem ráda, že jsem mohla vidět i jiné situace a vlastně si uvědomit, že nejsem v tom sama, každý v naší skupině vlastně prožíváme či zažíváme podobné situace nebo si je prožil a prošel jimi. Jak se říká není náhoda jaká skupina se sešla, vždy je v tom nějaké spojené téma a tak to bylo i tady.
Tereza Svobodová
Milá Lucie, nedá mi to a musím ti napsat, protože od našeho "peněžního" semináře uběhly pouze 2 měsíce, ale opravdu se dějí věci. Energie se dala do pohybu. Jako první nám přišla vratka z FÚ, něco přes 50 tis. Kč. Měli jsme velkou radost, to je jasné. Vzápětí dorazila vratka ze sociálky, dalších téměř 20 tis. Kč. Nechápu, kde se to tam vzalo, ale i po zaplacení nějakých penále a bůhvíčeho tam pro nás toto zbylo. Říkám si, wau, to je fakt dobrý. Radost obrovská, vděčnost taky a s úlevou, že na to máme, jsme zapsali teď už obě děti od září do školy i školky 🙂 Do toho ovšem mému muži začalo opět "stávkovat" auto, takže to vypadalo na odliv peněz. Nicméně se nečekaně objevilo jiné řešení a tento týden si můj drahý muž domů přivezl úplně nové, zářivě červené, komplet vybavené a hlavně bezproblémové auto, protože chce rozjet svoje podnikání. No, nic lepšího si na rozjezd vybrat nemohl, to je fakt.  Nikdy předtím se mnou na žádném semináři nebyl a nevím, jestli ještě někdy na nějaký půjde, ale tohle teda rozhodně stálo zato 🙂
Petra V.

Podrobnosti a přihláška

Kdy?

20. až 22.9. 2024

  • Začínáme v pátek v 19:00hodin
  • Končíme v neděli v 17:30hodin

Kde?  Slunečný Vršek,Náměstí Přátelství 1517/2 Praha 15

 

 

 

 

 

 

 

MŮŽE BÝT I FORMOU DÁRKOVÉHO POUKAZU

Cena?

 5 499 Kč/osoba
 9 999 Kč/pár

PŘI ZAPLACENÍ ZÁLOHY 2000 Kč do konce června 2024 JE VÝHODNĚJŠÍ CENA:

    4 999 Kč/osoba

     8 899 Kč/pár

    JE PRO VÁS CELÁ ČÁSTKA NAJEDNOU VELIKÝ VÝDAJ? Máme pro vás podporu v podobě pěti splátek po 770Kč za měsíc.  Podmínkou je zaplacená záloha ve výši 2000Kč nejpozději do konce června 2024.        

Co s sebou?

Vezměte si sebou bankovky nejrůznějšího druhu (není podmínkou) a také fotografie předků (také není podmínkou).

Přihláška

Vaše jméno a příjmení*
E-mail*
Telefon
Poznámka

Chcete se dozvědět o nových termínech?

Pokud o máte o seminář zájem, ale zrovna není vypsaný termín, nebo se vám místo/čas nehodí, vyplňte prosím svůj e-mail a já vám ráda pošlu informaci, jakmile bude nový termín k dispozici.