ŽÁRLIVOST & MILUJI TĚ – ZaMĚŘENO na vzTAHY

Dnes se nám při vhledech/konzultacích mimojiné otevřelo téma ŽÁRLIVOST.

„Co to vlastně je ta žárlivost?“ ptám se klientky. „No, když je ONA na místě, kde mám být já“ odpovídá. Příběh této ženy provázím už dlouho a kdysi na počátku byla mimojiné i moje věta: „Chybíš mu. Chybíš mu jako jeho žena. Postavila ses na prvním místě do role matky, ale on tě potřebuje jako ŽENU. Vezmi si třeba alespoň podprsenku s červeným ramínkem. „Něco“. Něco ať vnímá za mámou vašich dětí i Ženu, která je tam pro něj…ne tátu, ale Muže. Potřebuje tě. Potřebuje tě jako každý Muž potřebuje svoji Ženu, aby mohl být skutečně zdravým Mužem. Opak je samozřejmě také pravdou. Nerozuměla.Tehdy. Bylo ve hře mnoho programů, rodových vzorců, bolavých ran, útěků do role matky. Odešel. Našel si jinou. Třeba navždy. Třeba dočasně. Kdo ví. Každopádně se vše děje nevyhnutelně. Procesy, které nás vedou k našim pravým zdravým sebevědomým já, mají mnohdy navenek podobu, kterou bysme si zřejmě „dobrovolně“ nevybrali. VesMÍR VÍ. ŽÁRLIVOST. Když je ONA na místě, kde mám být já. Když je ON na místě, kde mám být já. Víme kde je naše místo? Náš vlastní trůn? Jsme sami za sebe Královnou či Králem svého vlastního života? Máme vedle sebe trůn…královské křeslo…prostor…pro toho druhého? A ONA…ON??? Je tam? Je především sám v sobě, sebou, vědom/vědoma si sama sebe. Doma. U sebe DOMA? Ve svém vlastním SRDCI? Ve svém vlastním SOLARU? A pokud ano, víš, kde je jeho nebo její místo? Chceš dotyčnou nebo dotyčného opravdu „po svém boku“? Není tam náhodou už obsazeno? Nesedí vedle tebe na trůně král nebo královna v podobě tvojí maminky, nebo táty, protože sis  to třeba jako malé děti vysnila/vysnil? Takové ty dětské předSTAVy typu: Až vyrostu vezmu si mámu za ženu…tátu za muže? Nebo tam máš někoho z rodičů, protože tam jejich partneři nebyli( fyzicky, mentálně, energeticky) a tak jsi je suploval/a a supluješ dodnes? Nebo z jiného důvodu? Nesedí na tom trůně tvoje bývalá milenka, nebo milenec, kteří ti vnášeli do života pocit „svobody“ a ty se podvědomě bojíš, že o ní příjdeš? Nesedí tam bývalá manželka, nebo manžel, protože prostě definitivní rozPUŠTĚNÍ vzTAHU má mnoho achilových pat, včetně dětí a společného jmnění? Nebo je bývalá manželka či manžel psychicky či fyzicky neMocný a ty si za to bereš zodpověnost? 

Nebo jiné závazky, které se nevědomě táhnou věky věků? 

Vztahy typu králové a kněžky/milenky – ženy které lečily celým svým ženským uměním se vším všudy a patřily vládci? Královny a rytíři/milenci jejích služba spočívala i v tom učinit královnu šťastnou. Oddanost až za hrob? 

ŽÁRlivost vypovídá o žáru/energii, který v sobě vztah má. Kam a komu ta energie patří, nebo nepatří? Máš v tom jasno? ANO nebo NE? Dva trůny & Dva lidé.

Jenom dva lidé. V oblasti fyzické, mentální, energetické. Máš v tom JASno?

„Když já ani nevím, jestli umím říct MILUJI TĚ.“ říkala mi žena. „A co to je, když to řekneš? Co to znamená?. Znamená to, že se člověk otevře. Obnaží se úplně celý…”.”… A může přijít zranění“, říká ona. Kdo kdy zradil? Táta? Jednoho dne z tvého života zmizel ani nevíš jak?Už takovou bolest nikdy nedopustíš? V případě ženy raději přestaneš být ženou a shováš se třeba za roli mateřskou? Nebo  budeš přeskakovat z jednoho vztahu do druhého, protože si raději budeš ubližovat sama…jen aby to neudělal první ON. TO ne!!! To už tu bylo. To bolí. V případě muže: Kdo mě opustil? Máma? Upnu se k prvotní zkušenosti a budu celý život následovat vzorec, že ten koho miluji mě opustí? Případně si vše ještě dotuním prohlášeními typu : že znamení třeba Kozoroha jsou nejvíc opouštění. Podtrženo. Sečteno. Bolavo. Bolavo hodně. 

VzTAH.

Žena & Muž.

Dva trůny & Dva lidé proTKANÍ  v oblasti fyzické, mentální, energetické.

  JASNO.

CELISTVOST.

SVĚTLO.

ŽÁR.

ZÁŘE.

SÍLA.

Lucie TaRa Groverová
Autorka knihy Aby porod nebolel, lektorka sebepoznávacích seminářů, kurzů prenatální přípravy prostřednictvím kresby v Maitree a mateřských a rodinných centrech a centrech osobního rozvoje v celé ČR i na Slovensku. Nezávislá publicistka, propagátorka vědomého těhotenství, porodu, rodičovství a lidství...