Přednáška s možností besedy

Co všechno ovlivňuje POROD?

POROD A VŠE CO HO SKUTEČNĚ OVLIVŇUJE  - RODINNÝ SYSTÉM, RODOVÉ VZORCE, PSYCHOSOMATIKA  & další

7. BŘEZNA 2023
A centrum - Praha

Jak se narodí vaše dítě?

Přejete si prožít příchod vašeho dítěte na svět jako přirozený proces, který mu dá zdravé psychické a fyzické základy? Záleží vám na tom jakým způsobem se vaše dítě narodí? Vnímáte že porod může být v současné době často spíše zbytečné drama a chcete své dítě přivést na svět jinak? V klidu, v lásce a ve spolupráci?

Porod nám do života vkládá pomyslný manuál k prožívání sebevědomého života a vztahů naplněných láskou a důvěrou. Ponořte se do tajů a krásy přirozeného porodu. Porodu, který přinese do života vašeho dítěte pevný základ pro zdraví, sebevědomí, mezilidské vztahy i pro vztah k životu jako takovému. Říká se (a potvrzuje to i genetika), že náš vlastní porod přímo ovlivňuje to, jak přijde na svět naše dítě. Nahlédněte pod pokličku toho, co všechno ve skutečnosti příchod člověka na svět ovlivňuje, jaký vliv má rodinný systém ve kterém žijeme, nebo který zakládáme. Jaký vliv mají předchozí generace a jejich způsob myšlení, chování, žití. Jak s porodem souvisí psychosomatika? Pochopení souvislostí je důležitý vklad pro přípravu bezpečného prostředí pro příchod vašeho dítěte. Porod totiž není jen jeden den v životě člověka, ale dává základy k jeho prožívaní navždy. Tak jak se rodíme, také žijeme a ovlivňujeme tím celou společnost.

Vše, co se během porodu stane, přímo ovlivní celý život dítěte potažmo dospělého člověka.

.

TĚHOTENSTVÍ, POROD A ŽIVOT SÁM Z JINÉHO ÚHLU POHLEDU ANEB PSYCHOSOMATIKA A RODOVÉ VZORCE.

Když jsem čekala naše druhé dítě, bylo moje těhotenství gynekologem označeno z některých důvodů za patologické. Z poslední lékařské prohlídky jsem odcházela s doporučením na porod v nemocnici u Apolináře. „Tam jsou na patologické porody dobře vybaveni“, pravil tehdy muž v bílém plášti. Ano, dcera měla přijít na svět císařským řezem. Nestalo se tak. Vzali jsme tehdy s mým mužem onu diagnózu do vlastních rukou a postupně rozkrývali jak příběhy mého rodu, tak vzorce myšlení, které utvářeli můj život a zároveň ovlivňovaly i těhotenství, potažmo dítě v mém lůně. Do našich rukou se o měsíc později narodila i zdravá krásná dcera. Přirozeně a doma. Pojďme se společně zastavit a podívat se na těhotenství, porod a konec konců život sám, trochu jinou optikou. Pojďme se zastavit u souvislostí a dozvědět se, jak  jim rozumět a jak případně všemožné „komplikace“ proměňovat. Pojďme si vytvářet podmínky pro naši možnost se svobodně rozhodnout co, jak, kdy, proč, kde a s kým..

JAK PROBÍHÁ POROD BEZ ZÁSAHŮ A CO DO ŽIVOTA PŘINÁŠÍ?

My, lidé narození v porodnici, máme často kromě místa narození mnoho dalších společných témat, limbických otisků, vzorců chování. Proč a jaká to jsou? Jak ovlivňují naše životy?  Chcete se o způsobu porodu vašeho dítěte samostatně rozhodovat? Zajímá vás s jakou výbavou přichází do života člověk, kterému do jeho první životní cesty na svět nikdo zbytečně nezasahuje a který se rodí především ve spolupráci se svojí maminkou? Je to vůbec možné? Je nějaký rozdíl mezi člověkem, který přišel na svět intervenovaně a člověkem, který se narodil přirozeně? Co to vlastně je přirozený porod?.

Pojďme společně navrátit důstojnost sobě i nově příchozím.

Zpětná vazba od vás

Dobrý den, Lucie, Anička se narodila doma do mé náruče. Kreslila jsem, ukončila porodní Pepíčkův příběh a uvažovala nad (myslím) vším, co jste mi řekla. Velmi jste mi pomohla, moc děkuji.
Ditaosobní konzultace
Dnes je to 7 dní, co se nám doma bez asistence narodila Eliška. Včera večer se pustila své pupeční šňůrky a donarodila se lotosově. Je to nádhera, hlavně ten hluboký klid a nenarušovaná harmonie pohody a domova. Děkuji všem ženám, které mi byly inspirací, děkuji Lucce...

Podrobnosti a přihláška

Kde?
A centrum - váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím
Vítkova, Praha 8
Akce na stránkách A centra

Kdy? 7. 3. 2023

V kolik? 18:00 až 20:00hodin

Cena? 450 Kč

Co s sebou?
Na seminář není potřeba žádné speciální vybavení. Pokud si budete chtít dělat zápisky, tak blok a tužku.

Přihláška

Vaše jméno a příjmení*
E-mail*
Telefon
Přijdete
Poznámka

Chcete se dozvědět o nových termínech?

Pokud o máte o seminář zájem, ale zrovna není vypsaný termín, nebo se vám místo/čas nehodí, vyplňte prosím svůj e-mail a já vám ráda pošlu informaci, jakmile bude nový termín k dispozici.