Sukně pro celoživotní jízdu

Michaelo, z vlastní zkušenosti mohu říct, že sukénky, kterých jsi autorkou, mají hodně silnou energii. Doslova mám vždy pocit, že k člověku promlouvají a spouštějí vodopády obrazů, pocitů, vizí a spontánního léčení. Jak a odkud přišly? Žijeme v přelomové době, kdy se probouzíme do své podstaty a celistvosti. Z této Jednoty vnímáme, že Duch promlouvá skrze hmotu. Podle „svého“ stupně sebeuvědomění více vědomě myslíme, mluvíme, konáme… Tvoříme přes své fyzické tělo, a tím se i hmota prozařuje. Hmotou je myšleno vše, co má nějaký tvar, takže i naše tělo. Když se ptáš: Odkud a jak přišly Pizzetky, mohu asi říci: Čekaly, až postupně odevzdám sebe samu (osobnost) Tomu vyššímu… Vše, co je pak konáno, vyvěrá z této podstaty. Určitě znáte větu: „Hledejte království nebeské ve vás a ostatní vám bude přidáno.“ A Pizzetky jsou tím „a ostatní vám bude přidáno“. A když se má snést TO, co nás přesahuje, jde to v jasných souvislostech a může to být velmi humorné.
Tak to bylo i se vznikem Pizzetek, kdy jsem byla od jiné práce přivedena bez jakéhokoli záměru ke střihačskému stolu. Oči se jen dívaly z nějaké dálky, ruce samy začaly stříhat, kombinovat úplety s krajkou a první vzory byly na světě… 12. 12. 2012. Neřešila jsem, co s tím a na co to bude dobré. Prostě se udělal první krok a nechalo se to být. Po třech týdnech přišel název, pak první odhalení, následoval pohyb pro výrobu, a tím se ukázala místa, kde se Pizzetky chtějí šířit. Za další 3 měsíce přišla vize provádět skrze Pizzetku dospívající dívky první menstruací pod názvem Cyklus Duhového Paprsku a Cyklus Duhové Růže pro dospělé ženy, k těmto rituálům jsem přizvala Lenku Marii Horňákovou. Natočilo se video, vytvořil se e-shop. Pizzetky začaly cestovat na pozvání žen, na tzv. Pizzetkárie. Vznikla služba Pizzetka na míru, mnoho řad Pizzetek – těhotenské, DJ-KA, Pin-UPka, Divoškrásky a další. Pak si ženy řekly o topy a legíny, které vytváříme pod názvy PizzetTOP a Pizzetginy. Pro Pizzetky se pečlivě vybírají prodejní místa, tzv. Pizzetky POINT. Jsou už v několika kamenných prodejnách a u žen, které mají „Cestovní kufřík Pizzetky“. Tento rok slaví Pizzetky už 3. narozeniny… Na 11. 12. chystáme narozeninovou party. Aby se TO tak „zázračně-obyčejně“ mohlo snést na zem, předcházela tomu řada kroků i mnoho let práce na sobě, kdy se obrušovala osobnost, aby mysl utichala. Není to jen procházka růžovým sadem. Je třeba pěstovat odvahu, vytrvalost, trpělivost, čisté srdce a oddanost k nejvyššímu cíli. Za to vděčím mnoha učitelům. Svému partnerovi Janovi, Kalyani Sofii Sarras, Míle a Eduardu Tomášovi, Františkovi Drtikolovi, Matce Meeře… Pak teprve mohlo začít sestupovat TO čisté a průzračné do tvorby, která není obsahem toho malého já. Je pro mne obtížné vysvětlit slovem stav, kdy se vůle osobní pojí s vůlí boží. A tím každá Pizzetka voní, čistotou i naplněností Duchem.

A proč právě Pizzetka? Vím, že k Tobě to slovo přišlo, povíš nám o tom víc?

Asi 3 týdny po vzniku prvních sukének, během ranní snídaně s partnerem, jsem pronesla: „Co si takhle k ranní kávě přečíst něco duchaplného?“ Místo zasvěcené literatury na mne zasvítil italský slovník. Což nebyla úplně literatura, kterou jsem si představovala :-), ale už jsem zvyklá následovat vnitřní pohyb jinak. Spontánně jsem ho otevřela na stránce, kde byly v italštině názvy textilních materiálů. 🙂 Někdo by řekl náhoda, já vedení. Dole svítil nápis „il pizzo“ – krajka a v tu chvíli mnou nahlas projelo slovo „PIZZETKA“. Osobnost se na vteřinu divila, co s tím, ale ve mně se to smálo, tak se bude jmenovat ta sukénka, slyšela jsem uvnitř sebe. A nechtěj po mě analytické vysvětlení toho slova. Nejlépe je jen to slovo nechat do sebe vstoupit a ono tebou začne proudit.

Sukénky mají své vlastní názvy. Jak je vybíráš?

Ano, k Pizzetkám přichází také názvy. Třeba Perla Královny, Vidím se, Rozšafná, Jsem Láska. Ke každé přijde to, co vystihuje hotový model, tím je podpořena ženskost vně i uvnitř. Název s vámi i vašimi boky pracuje na mnoha úrovních. Často se stává, že žena po některé sáhne instinktivně, podívá se na název a začne vyprávět svůj přítomný příběh, který má s tím něco společného. Někdy se rozpoutá i spontánní léčení.

Svoji tyrkysovou krajkovou mini sukénku jsem si poprvé oblékla při příležitosti svátku mého muže a zároveň oslavy jarní rovnodennosti. Zjistila jsem například, že její přítomnost na mém těle se nedá kombinovat s přítomností mých dětí. 🙂 Role matky jde prostě stranou a na svět se dere někdo úplně jiný. 🙂

A kdo to je, ten někdo jiný? Odlepují se nálepky matky, partnerky, hodné, zlé, takové nebo makové a zůstává Já. Taková, jaká jsem, přirozeně celistvá, živá bytost. Teď momentálně v ženském těle. A to je třeba oslavovat, vážit si svého cenného nástroje, který používáme. Vědomě ctít i žít sexualitu. Spojit dělohu se svým Srdcem, to je také v Pizzetkách zapsáno. Při psaní tohoto článku mi odešla na druhý břeh milovaná přítelkyně, něco jako má sestra. Tělo už nezvládlo rozšířenou rakovinu dělohy, vaječníků. A tak si říkám, smýšlejme i konejme tak, aby naše těla byla skvělá auta po celý život. A má-li i Pizzetka se svými krajkami přispět pro dobrou celoživotní jízdu, tak je tu správně.

Velice se mi líbí i možnost nechat si zhotovit Pizzetku „na míru“. Jak to probíhá?

Toto mne velmi baví, protože zde jsem v přímém kontaktu s klientkou. Nasloucháním v Tichu se v klientce otevře její téma a to vykreslí podobu osobní Pizzetky, tvarem, barvou i materiálem. Klientka se přes hotovou Pizzetku na míru propojuje se svým tématem, to se děje přes oči i dotyk Pizzetky na těle. Potřebuje-li, je léčeno, rozpouštěno nebo dosycováno. Je to takový rituál a zasvěcení zároveň.

Článek jsem napsala pro Pravý domácí časopis a v originále si ho můžete přečíst zde.

Lucie TaRa Groverová
Autorka knihy Aby porod nebolel, lektorka sebepoznávacích seminářů, kurzů prenatální přípravy prostřednictvím kresby v Maitree a mateřských a rodinných centrech a centrech osobního rozvoje v celé ČR i na Slovensku. Nezávislá publicistka, propagátorka vědomého těhotenství, porodu, rodičovství a lidství...