Intuitivní kresba aneb všechno zlé může být velký dar

JEDNA Z MNOHA VARIANT

Dnes vám představím jednu z  možností jak použít intuitivní kresbu, ale také zdůrazňuji fakt, že nic není „špatně“ i když to tak může na první pohled a několik dalších vypadat.
S intuitivní kresbou pracuji čas od času i v rámci individuálních konzultací. Tentokrát se na mne obrátila žena, které v pátém měsíci těhotenství zemřelo děťátko. Žena kromě toho, že potřebovala situaci přijmout, ji chtěla také pochopit. Její otázka zněla PROČ? Proč se to stalo? Proč nás naše holčička opustila? Proč odešlo dítě na které jsme tak dlouho čekali?
Prostřednictvím kresby jsem se dozvěděla, že příčina, proč se děťátko takto rozhodlo byla už někdy v období třetího měsíce. Dále vše směřovalo k otci. Dva základní údaje. Třetí měsíc a otec dítěte.
Stalo se tou dobou něco? Byla otázka, kterou jsem položila ženě. Vyprávěla o tom, jak se tou dobou její muž rozhodl, že pojede do Himalájí. Na cestu měli jet původně oba, ale žena vzhledem k těhotenství cestu poté odmítla. „ Víte, kdybych čekala kluka, asi by nikam nejel. Ale protože to byla holka, rozhodl se že pojede sám i když já jsem s tím nesouhlasila.“
Jistě se i vám nabízí otázka proč ten rozdílný přístup a na to samé jsem se zeptala i já.
Celá podstata této situace byla v tom, že muž, ale i jeho otec a jak se ukázalo i otec ženy samotné, pokládaly ženy za méněcenné.Kdyby bylo dítě mužského pohlaví, muž by kvůli němu cestu zrušil. Protože to však bylo pohlaví ženské, neměl potřebu cokoli ze svých plánů měnit. Rodinný model. V tomto případě se ne náhodou propojili dva lidé se shodným vzorcem. Muž je v rodině dominantní , žena se přizpůsobuje. Holčička velmi výrazným způsobem upozornila na to, že v rodových liniích těchto dvou lidí, je téma, které je potřeba vzít na vědomí a pokud chce pár nadále prožívat život harmonicky, je na čase mužské a ženské role uvést do rovnováhy.
Takže třeba i takto…
Pokud vás téma kresby jako prostředníka komunikace s dítětem v období těhotenství ( ale nejen během těhotenství) zajímá, můžete se s ní setkat na některém z workshopů, ve všech mých knihách či v rámci individuálních terapií.
https://www.luciegroverova.cz/tehotenstvi-porod/
https://www.luciegroverova.cz/rodina-a-prirozeny-zivot/
Jen tak nahlédnout můžete zde:

https://www.luciegroverova.cz/tvorba/

 

Lucie Suchá Groverová
Autorka knihy Aby porod nebolel, lektorka sebepoznávacích seminářů, kurzů prenatální přípravy prostřednictvím kresby v Maitree a mateřských a rodinných centrech a centrech osobního rozvoje v celé ČR i na Slovensku. Nezávislá publicistka, propagátorka vědomého těhotenství, porodu, rodičovství a lidství...